1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
24 травня 2021

Конкурс "Хортицькі дзвони" - 2021" стартував!

Оцінити
(1 голос)

Стартував VIIІ Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони»

Оргкомітет Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» 20 травня 2021 року на Гала-концерті обласного літературно-мистецького фестивалю "Поетичний травень – 2021" у м.Запоріжжі оголосив про старт конкурсу в 2021 році та початок прийому творчих робіт.

Зазвичай конкурс імені Марини Брацило стартує навесні і датою його оголошення визначається певна вагома соціокультурна подія в житті регіону чи країни, цього року він проводиться увосьме.
Конкурс присвячений пам’яті української поетеси та авторки-виконавиці Марини Брацило родом із Запоріжжя, яка трагічно загинула в 2013 році. Він спрямований на молодіжну творчу аудиторію, бо як яскраво засвідчив творчий шлях Марини Брацило, справжнє творче обдарування потребує уваги і підтримки з юних літ.

Організатором конкурсу «Хортицькі дзвони», започаткованого за ініціативи творчої громадськості Запорізького краю, є Запорізький національний університет. Курує щорічну підготовку та хід проведення конкурсу кафедра українознавства ЗНУ, яку очолює кандидат філологічних наук Ольга Олександрівна Стадніченко. Постійними партнерами «Хортицьких дзвонів» є зокрема Запорізька обласна організація НСПУ, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький Союз українок та інші друзі конкурсу. З 2017 року співорганізатором конкурсу є Запорізька міська рада.

Подані на конкурс творчі доробки проходять суворий доконкурсний відбір і ті, що відповідають Положенню про конкурс, подаються на розгляд Журі. Всього за період з його заснування 2014 року в конкурсі взяли участь більше 300 молодих поетів і авторів пісень. Найкращі роботи компетентне Журі відзначає дипломами, преміями, подарунками. За ці роки «Хортицькі дзвони» зібрали під своїм дахом молоді творчі обдарування в поезії та авторській пісні практично з усіх областей України. Важливо зазначити, що Конкурс має постійний професійний склад журі з числа київських та запорізьких митців на чолі зі знаним українським письменником і видавцем Іваном Андрусяком.

Тим хто бажає долучитися до «Хортицьких дзвонів – 2021» необхідно подати творчі роботи до 15 жовтня 2021 року на електронну адресу конкурсу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Обсяг доробку має складати 20-25 віршів для номінації «Поезія» або дві пісні, записані в аудіоформаті для номінації «Авторська пісня». Вік учасників від 15 до 25 років. Мова творів – українська.

Підсумки конкурсу будуть підбиті до дня народження Марини Брацило – 2 грудня 2021 року.

В повному обсязі умови конкурсу викладені на поетичному сайті Марини Брацило в розділі «Конкурс»: www.bratsylo.com.ua та на офіційній сторінці «Хортицьких дзвонів» у Facebook: Хортицькі дзвони. Конкурс імені Марини Брацило