1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
23 січня 2016

Марина Брацило стала лауреатом Всеукраїнської літературної премії ім.Івана Низового

Донька видатного українського письменника та журналіста Івана Низового – Леся Низова на пам’ять про батька заснувала Всеукраїнську літературну премію. Днями на Рівненщині вперше в Україні було нагороджено лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Івана Низового. Сталося так, що за життя Івана Низового всю велич його письменницького таланту змогли оцінити небагато українців. Завдяки доньці Лесі, яка змушено покинула Луганськ, де проживала родина і яка зараз проживає в Західній Україні, сьогодні ім’я та творчість письменника має змогу чути і читати мало не вся Україна.

Засновники почесної відзнаки: донька письменника Леся Низова, член НСПУ, відмінник освіти України, кандидат філологічних наук, доцент Національного університету “Острозька академія” Анатолій Криловець, голова Острозької райдержадміністрації Віталій Ундір.

Цією акцією засновники премії мали на меті продемонструвати єдність літературних кіл України в їх слугуванні рідному слову та вболіванні за долю рідної країни. Першими лауреатами літературної премії ім. Івана Низового стали: голова Рівненської обласної організації НСПУ Анна Лимич – за високохудожні поезії та упорядкування і редагування книги-пам’яті "Революція гідності. Війна", поетеса з Волині Світлана Костюк – за книгу "Траєкторія самоспалення", педагог з Луганщини Надія Кошель за книгу "Три пелюстки веснодня", письменниця Марина Брацило (Запоріжжя-Київ) –, за збірку поезій "Шовкова держава", видану посмертно мистецькою агенцією «Наш формат» і яка визначається високою громадянською позицією. Нагородження проходило в Рівненській обласній бібліотеці для молоді.

Також під час заходу Леся Низова повідомила, що планує видати 5 томів поезій батька. До цієї справи долучилися всі лауреати і батьки Марини : вони передали премії на видавництво п’ятитомника Івана Низового, який планується видати до його 75-річчя.

 

Леся Низова читає поезії батька Анатолій Криловець презентує Диплом лауреата Всеукраїнської літературної премії ім. Івана Низового
Нагородження письменниці Світлани Костюк Лауреат літературної премії Анна Лимич
Лауреат Надія Кошель, на жаль, не змогла приїхати з Луганщини. Письменницю представила Леся Низова

Леся Низова представила присутнім творчий доробок Марини Брацило, адже, на жаль, вже третій рік як талановитої письменниці не стало.

Диплом лауреата Леся Низова передала Маринчиним батькам.

Наталя Богданець

Фото: Український Авторський Портал

Джерело: http://book-ua.net/