1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
10 квітня 2017

П'ять років тому не стало Маринчиного чоловіка Юрія Ноги

П’ять років тому неочікувано відійшов у Вічність Юрій Нога – чоловік Марини Брацило, український поет, прозаїк, журналіст, публіцист, громадський діяч у галузі культури.
Народився 22 жовтня 1973 в селі Глибоке Бориспільського району на Київщині.

У 1981 році пішов до першого класу школи № 1 Борисполя. Займався в групі танців при будинку культури, у спортивному класі з боксу, студії малювання. Перше своє оповідання «Червона гвоздика» він написав у другому класі.

1989 року вступив до Київського механіко-металургійного технікуму. Бере участь в організації Спілки незалежної української молоді (СНУМ). Співпрацює з Бориспільською організацією Народного руху України.

У 1989 року його забирали до КҐБ за участь у встановленні у Борисполі Хреста пам'яті жертв голодоморів і Павлові Чубинському.

У 1993 вступає до Харківського інституту міжнародних відносин. У Харкові він знайомиться з молодими та відомими письменниками і художниками, стає членом Творчої асоціації «500», засновниками якої є українські письменники Андрій Кокотюха, Сергій Руденко та Максим Розумний.

Проте вищу освіту здобуває вже в Академії легкої промисловості міста Києва за фахом «економіст».

На семінарі творчої молоді в Ірпені знайомиться з поетесою Мариною Брацило. У 2000 вони одружуються.

Куратор молодіжних ініціатив видавництва і благодійного фонду «Смолоскип». Мережа творчих та активних людей, з котрими співпрацюють фонд і видавництво «Смолоскип», постала багато в чому саме завдяки зусиллям Юрія, котрий від середини 1990-х і до своєї смерті здійснив близько 100 поїздок у всі великі міста України, знайомлячись щоразу з десятками молодих науковців, митців, поетів, котрі пізніше ставали стипендіатами «Смолоскипа», лауреатами літературного конкурсу «Смолоскипа», учасниками Семінару творчої молоді в Ірпені.

Від самого постання цього семінару в 1995 році Юрій Нога працював у складі його оргкомітету, від початку 2000-х і до 2008 року був директором семінару, а з 2009 року — очолював його наглядову раду.

Упродовж понад 10 років, Юрій Нога займався організацією відбіркових та фінальних турів поетичного конкурсу «Молоде вино», що відкрив для сучасної української поезії багато нових імен.

За Януковича разом із дружиною, поетесою Мариною Брацило, зазнали гонінь влади, їх незаконно затримували, допитували, вилучили комп'ютер, телефони, рукописи, особисті речі. Звинувачували у причетності до пошкодження бюста Сталіна в Запоріжжі.

Помер 10 квітня 2012 у своїй квартирі у Борисполі. Офіційна версія — серцевий напад. Творчість:

\Рядки з сигаретної пачки: збірка поезій / Юрій В. Нога. — Київ : Смолоскип, 2014.

Я завжди знаходжу світло: проза, публіцистика, спогади / Юрій В. Нога. — Київ : Видавництво Сергія Пантюка, 2016.

(За матеріалами Вікіпедії)